News

Úspěch naší DOTA 2 sekce na MSR

Sat 8th Oct 2016 - 2:13pm : Team : Gaming

Naše DOTA 2 sekce se zúčastnila ve dnech 1. 10. - 2. 10. 2016 Mistrovství Slovenské republiky v elektronických sportech, které se konalo v Bratislavě. Kluci na tento turnaj jeli vůbec poprvé, aby získali cenné zkušenosti do budoucna. Tento turnaj patří mezi největší turnaje v ČR a SR a mohli jsme se o tom také přesvědčit přímo na vlastní oči. V turnaji se nehrála pouze DOTA 2, ale i League of Legends, CS:GO, Hearthstone, Rocket League.

 

Celý průběh naší DOTA 2 sekce na turnaji

 

Rozlosování do skupinové fáze

Týmy se losovaly do tří skupin. Bohužel, náš tým byl vylosován do nejtěžší skupiny B spolu s favorizovanými Peasant Gaming (kteří na tomto turnaji skončili 3.) a silnými Moscow Gaming.

 

Skupinová fáze

1. hra - soupeř: Peasant Gaming

Hned první hru jsme hráli proti nejsilnějšímu celku ve skupině a to Peasant Gaming. Od začátku hry bylo vidět, že PSG mají navíc a ani překvapivý pick Meepa z naší strany je nedokázal rozhodit. Kluci se rvali jak mohli, ale PSG se ukázali jako silnějšími soupeři a my tím prohráli svoji první hru na turnaji.

 

2. hra - soupeř: DrunkenCatz

DrunkenCatz byli papírově slabšími soupeři, ale na začátku hry to nebylo moc znát. Prvních 10 minut se hrála dost vyrovnaná hra. Změna přišla až po Triple killu Oracla (náš hráč Lukyno) a my se od té doby dostali do vedení, které jsme si udrželi až do konce hry a porazili tak tým DrunkenCatz.

 

3. hra - soupeř: Haluze

Od začátku hry bylo jasně vidět, že jsme měli převahu nad týmem Haluz. Soupeři se snažili jak jen mohli, ale bohužel prohráli a my si tak zapsali další cenné vítězství.

 

4. hra - soupeř: Moscow Gaming

Tato hra patřila mezi nejvíce vyrovnanější hry na turnaji. Hru rozhodovaly maličkosti a do poslední chvíle se nevědělo, kdo vyhraje. Hra se zlomila až ve chvíli, kdy náš tým parádním způsobem vyhrál teamfight a my poté dokázali hru ukončit. 

 

5. hra - soupeř: Upocené hvězdičky

Ani naše poslední hra ve skupinové fázi nebyla zadarmo. Raný začátek hry byl velice vyrovnaný a Upocené hvězdičky držely s naším týmem krok. To ale netrvalo dlouho. Kvality našich hráčů se projevily a my postupně získávali advantage nad soupeřem. To nakonec vyvrcholilo porážkou soupeře a my se tak dostali díky tomu do play-off!

 

 

 

Play-off

Do upper bracketu postupovaly první dva týmy ze skupiny a do lower bracketu týmy, které se umístily ve skupině na třetím místě. V upper bracketu bylo 8 týmů. Šest týmů ze skupinové fáze a dva týmy pozvané (Necroraisers, eEriness). S pozvanými týmy se počítalo, že skonči na 1. a 2. místě v turnaji, protože jejich kvality tomu předem odpovídaly.

 

6. hra - soupeř: eEriness

Bohužel jsme měli opět smůlu na rozlosování a dostali jsme proti sobě tým eEriness (eEriness tento turnaj vyhráli). Od první minuty bylo jasně vidět, že eEriness je zkušenější a lepší celek. Netrvalo dlouho a eEriness nás porazili ve 25. minutě hry. Po této hře jsme spadli do lower bracketu.

 

7. hra - soupeř: DrunkenCatz

Jestli kluci nechtěli z turnaje vypadnout, tak museli tento tým porazit jako ve skupinové fázi. Od začátku hry naši kluci soupeře přehrávali a netrvalo dlouho, kdy soupeř napsal "gg", což označuje "good game" a zápas poté končí. Kluci se po této hře dostali do dobré nálady a zvýšili si důležité sebevědomí.

 

8. hra - soupeř: Peasant Gaming

Čekal nás dost důležitý zápas. Pokud bychom dokázali porazit PSG, tak by čekal papírově slabší soupeř a poté už bychom skončili nejhůře 4. v turnaji. Už pri pickovací fázi byla vidět soustředěnost našich kluků. Od začátku hry náš tým nabíral menší výhodu nad soupeřem, která se postupně začínala zvětšovat. Vypadalo to velice nadejně, ale naše výhoda netrvala věčně. PSG měli picknuté hrdiny na late game fázi a čím déle se hrálo, tím více byli silnější. Největší zvrat byl kolem 35. minuty, kdy PSG šli push midem do naší báze a zníčili nám melee a range budovy. Doufali jsme stále ještě v obrat, ale bohužel PSG přišli znova a dokázali nás definitivně porazit.

 

Shrnutí

Kluci se nemají za co stydět. Dokázali být velice kvalitním soupeřem a dobrým způsobem zviditelnili oganizaci. Předvedli výborné výkony a ti, kteří se koukali na živý přenos zápasu, tak jim mnohdy musela naskakovat i husí kůže.

 

Děkuji klukům za účast a doufáme, že je brzy uvidíme i na dalších turnajích.

 

DM

 

 

 

 Soustředěnost proti týmu Peasant Gaming v play-off.

 

S4lpr3th

S4lpr3th

Dominik Mojžíš

Your Comments

Please register or login to post comments